Wizyta Księdza Biskupa

16 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Markuszowej powitała niecodziennego gościa, a mianowicie Jego Ekscelencję Edwarda Białogłowskiego Księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Rzeszowskiej.

O godzinie 9.00 cała dziatwa wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zgromadziła się na szkolnym korytarzu, oczekując na niecodzienną wizytę. Księdza Biskupa przywitał pan dyrektor oraz najmłodsi – uczniowie klasy 0 piosenką, wierszem oraz kwiatami. Następnie dziewczęta z grupy „Wisienka” powitały gościa „markuszowskim” krakowiakiem powitalnym,  po czym przewodnicząca samorządu szkolnego przedstawiła krótki zarys historii szkoły. Ks. Biskup skierował do zebranych bardzo ważne i szczególne słowa, nawiązał do obchodów 100. letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie udzielił wszystkim bożego błogosławieństwa i podarował pamiątkowe obrazki oraz dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Na spotkaniu z pracownikami szkoły Ks. Biskup życzył nauczycielom wytrwałości oraz zrozumienia swoich uczniów. W miłej atmosferze wszyscy udali się do się do swoich codziennych obowiązków.

Księdzu Biskupowi towarzyszyli Ks. Dziekan Dekanatu Strzyżowskiego Jan Wolak oraz Ks. Proboszcz Parafii Dobrzechów Maciej Figura.

Szczególne podziękowania należą się dla naszego Księdza katechety Krzysztofa, który doskonale przygotował przebieg całej wizyty.

D. K.