Piękna nasza Polska cała

Czy znam swój kraj? Na to pytanie uczniowie starali się odpowiedzieć, obserwując przebieg turnieju: ”Piękna nasza Polska cała”.

Turniej został zorganizowany 20 kwietnia, a wzięły w nim udział dwie drużyny złożone z uczniów z kl. V-VII. Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Mikuszewska, Justyna Kolbusz, Natalia Oparowska oraz drużyna chłopców w składzie: Piotr Król, Jakub Niedziela, Gabriel Wilk.

Uczniowie wzięli udział w siedmiu konkurencjach, podczas których wykazali się znajomością poprawnej pisowni, zabytków i ciekawych miejsc naszego kraju, mapy Polski, typowych potraw, znanych Polaków. Ostatnim zadaniem drużyn było ułożenie reklamy swojej miejscowości.

Była to nietypowa lekcja przyrody, podczas której uczniowie utrwalali wiadomości o swojej ojczyźnie.

S.P.   M.Cz.