Wycieczka do Bochni

14 maja uczniowie z kl. IV-VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bochni, gdzie zwiedzili kopalnię soli oraz muzeum motyli.

Zwiedzanie kopalni dzieci rozpoczęły od zjazdu pod ziemię szybem Campi na głębokość 212m. Tuż po zjeździe wsiedli do kolejki, którą przemierzyli kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. O bocheńskiej soli opowiadała przewodniczka oraz  multimedialne postaci: królowie polscy i kupcy genueńscy. Dzieci poznały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, jedynego kościoła na świecie, przez który biegną tory kolejowe i przejeżdża pociąg. Zwiedzanie zakończono pobytem w komorze Ważyn, gdzie znajduje się miejsce do zabaw dla dzieci.

Zaraz po wyjeździe z podziemi i krótkim odpoczynku uczniowie przeszli do znajdującego się w sąsiedztwie muzeum motyli. Zwiedzili tutaj kolekcję liczącą niemal 5000 motyli i innych owadów.

Wszystkim dzieciom wycieczka bardzo się podobała, a dobre humory nie opuszczały ich nawet na chwilę.

M.Cz.