Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej

Niezapomnianą podróż w czasie i wspaniałą lekcję historii przeżyli uczniowie klasy  I i III, którzy 23 maja br. uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Skansen w Kolbuszowej to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego.

Dzieci zwiedziły dawne chłopskie chaty i budynki gospodarcze, młyny, kościół, zobaczyły sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie,  poznały świat drewnianych zabawek.

Dużo śmiechu i radości dostarczyły zorganizowane zajęcia „Gry i zabawy dawniej”.  Po zwiedzaniu i sportowych zmaganiach był czas na pyszne kiełbaski z grila, zakup pamiątek i wspólne zdjęcie.

Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i wszystkim bardzo się podobała.

M.Dz.