Bezpieczne wakacje

13 czerwca zorganizowany został  w naszej szkole Dzień Bezpieczeństwa, którego głównym tematem były „Bezpieczne wakacje”. W pierwszej części odbyło się spotkanie z policjantem, naszym dzielnicowym st. sierż. Marcinem Jareckim, który przypomniał uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w gospodarstwie domowym. Szczególną uwagę zwrócił na zachowanie bezpieczeństwa na wsi podczas prac z użyciem maszyn rolniczych. Ważną poruszaną kwestią było też  bezpieczne korzystanie z internetu.

W drugiej części uczniowie  wykazywali się znajomością zasad dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia, właściwego zachowania bez przemocy i agresji w formie quizu, uzupełniania brakujących wyrazów. Wysłuchali rad na wakacje w formie wierszy. Uczniowie klas 0-III otrzymali kolorowanki związane z zasadami bezpieczeństwa, wszyscy zaś otrzymali odblaski.
                                                                                                            J.K.