Szkolny konkurs „Bliżej Wielkiej Brytanii”

Co to jest kilt? Jaka jest stolica Anglii? Co jest symbolem Irlandii Północnej? Co Brytyjczycy jedzą na śniadanie?

Jeżeli chcesz znać odpowiedzi na te pytania oraz dowiedzieć się więcej o krajach Wielkiej Brytanii to właśnie konkurs dla CIEBIE !!!

Cele konkursu:

• poszerzenie wiedzy na temat krajów wchodzących w skład
    Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Pół nocnej.
  • zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy
    i zdobywania nowych umiejętności.
  • Rozwijanie umiejętności pracy w grupie
  • rozwijanie umiejętności szukania informacji
  • zachęcenie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji

Uczestnicy:

Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VI. W konkursie biorą udział drużyny 3-osobowe

Zasady konkursu:

1. Zadaniem uczestników jest wykonanie prezentacji jednego z krajów: Anglii, Walii, Szkocji, lub Irlandii Północnej w języku polskim
  2. Uczestnicy konkursu mogą wykonać prezentację dowolną techniką: prace multimedialne
    ( przygotowane w programie PowerPoint lub Word), makiety, plakaty, albumy przedstawiające kulturę, zabytki, ciekawe miejsca, historię, jedzenie, tradycje, święta, symbole oraz ciekawostki związane z danym krajem.
  3. Każda z drużyn zaprezentuje swoją pracę.
  4. Ponadto, zadaniem drużyn będzie przygotowanie 10 pytań w formie quizu oparte na informacjach zawartych w swojej prezentacji, na które pozostałe grupy będą odpowiadać.
  5. Prace uczestników będą oceniane pod względem merytorycznym i estetycznym. Jury będzie oceniać trud włożony w przygotowanie projektu, zawarte w nim informacje oraz pomysłowość

Wyłonienie zwycięzców:

Konkurs składa się z dwóch części:

• przygotowania i prezentacji projektu ocenianego przez jury w skali od 1-10
  • quizu dotyczącego krajów Wielkiej Brytanii ( maksymalna ilość punktów do zdobycia zależy od ilości pytań ).
  • Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Termin:

1. Zgłoszenia do konkursu przyjmuje nauczyciel języka angielskiego do dnia 1.03.2011r.
  2. Uczniowie mają 3 tygodnie od zakończenia zgłoszeń na przygotowanie prezentacji i pytań (do dnia 22.03.2011 r.)
  3. Dzień prezentacji projektów będzie ogłoszony po zakończeniu terminu składania projektów.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie:-) !

Agnieszka Jajko