Majowe święta

Maj - to szczególny miesiąc w historii Polski.
Uczniowie naszej szkoły również postanowili uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji.
Społeczność szkolna zadbała również o odpowiedni wystrój sal lekcyjnych. Na ścianach pojawiły się gazetki o tematyce patriotycznej, a okna przyozdobione zostały symbolicznymi biało – czerwonymi dekoracjami.
Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce.

Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest przecież codzienne pielęgnowanie pamięci historii.
Tradycją lat poprzednich z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Markuszowej odbył się uroczysty apel. W obchodach wzięli udział p. dyrektor, nauczyciele i uczniowie.
Apel został przygotowany przez  uczniów klasy V . Jego celem było budzenie wrażliwości na święta narodowe, postaw patriotycznych oraz emocjonalne przywiązanie uczniów do Ojczyzny.
Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów tego święta, była przedstawiona scenka,    w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne.

M.K.-L.