Szkolny regulamin

Szkolny Regulamin  dla uczniów

Szkoły Podstawowej w Markuszowej

1. Do szkoły przychodzimy najwcześniej o 730 lub na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć dla danej klasy. Wyjątek stanowią osoby dojeżdżające.

2. Uczniowie dojeżdżający pamiętają o zachowaniu bezpieczeństwa przy wsiadaniu do autobusu

3. Punktualnie stawiamy się na lekcjach.

4. Respektując prawo do indywidualnego wyboru swego wyglądu i stroju, zobowiązuje się ucznia do przestrzegania następujących zasad doboru codziennego stroju do szkoły:

a. Uczeń przychodzi do szkoły w estetycznym, skromnym stroju.

b. Zabronione są: odsłonięty brzuch, plecy, głębokie dekolty, bluzeczki na szelkach).

c. Spódnice oraz spodnie powinny zakrywać uda.

d. Uczniowie mają indywidualnie dobraną estetyczną fryzurę; obowiązuje zakaz farbowania włosów, malowania paznokci i makijażu.

e. Zabrania się noszenia przez uczniów ekstrawaganckiej biżuterii.

f. Zabrania się chodzenia w szkole w wierzchniej odzieży (kurtki, płaszcze) oraz w nakryciach głowy (czapki, kaptury).

g. Na uroczystości szkolne uczniowie przychodzą w strojach galowych.

5. W szkole zmieniamy obuwie na sportowe lub pantofle pełne o gumowej podeszwie.

6. Wszystkie posiłki ( drugie śniadanie, słodycze, napoje) spożywamy w klasie przy stoliku.

7. Po schodach oraz po górnym korytarzu poruszamy się prawą stroną.

8. Zabrania się uczniom chodzenia po schodach w części mieszkalnej, wchodzenia na strych oraz do kotłowni bez wyraźnego polecenia nauczyciela.

9. Na zajęcia do pracowni komputerowej wchodzimy tylko pod opieką nauczyciela, na którego oczekujemy na korytarzu szkolnym.

10. Nie korzystamy z placu zabaw i boisk bez opieki nauczycieli.

11. W czasie przerw nie biegamy, nie krzyczymy, nie wychodzimy poza obręb chodnika.

12. Nie niszczymy mienia szkolnego.

13. Reagujemy na wszelkie przejawy zła.

14. Zachowujemy się kulturalnie i pamiętamy o używaniu zwrotów grzecznościowych.

15. Pomagamy młodszym kolegom.

16. Staramy się tworzyć prawdziwe przyjaźnie i koleżeństwo.

17. Zawsze okazujemy szacunek innym, szczególnie osobom starszym.

18. Pracujemy solidnie i angażujemy się niezależnie od tego, czy ktoś nas widzi, ocenia, zobowiązuje czy też nie.

19. Wymagamy od siebie w dziedzinie nauki i pracy nad sobą, nawet, jeśli inni od nas nie wymagają.

20. Staramy się zawsze mówić prawdę i być uczciwymi.

21. Jesteśmy gotowi do bezinteresownej pomocy.

22. Wszystkich uczniów obowiązuje całkowity zakaz opuszczania budynku szkolnego od czasu przybycia do zakończenia ostatnich zajęć wg planu.

23. Po zakończeniu zajęć udajemy się prosto do domu lub do miejsca ustalonego z rodzicami.