Wybory Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

13 września 2019r. odbyły się szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Uczniowie klas IV- VIII wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego spośród wcześniej zgłoszonych kandydatów. Kandydaci przygotowali swoje postulaty wyborcze i krótkie prezentacje o siebie.

Każdy z uczniów chcących zagłosować musiał podpisać się na liście i otrzymywał od szkolnej komisji wyborczej kartę do głosowania. Następnie, głosy trafiały do urny. Jedynie prawidłowo zaznaczone głosy były brane pod uwagę.  Na przebiegiem wyborów czuwała komisja, której przeowdniczącym był Kacper Dz. (kl. VI) , a członkami Wiktoria Ś. (kl. VII) i Jakub G. (kl. (VIII). Głosy zostały skrupulatnie policzone, a komisja sporządziła odpowiedni protokół. W tym roku do głosowania przystąpiłą 58 uczniów. Miażdżącą różnicą głosów zwycięstwo przypadło Natalii W. (kl. VII), która została  przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą został Maciej Ch. (kl. VII), skarbnikiem Martyna M. (kl. VII) a funkcję sekretarza objął Jaromir Dz. (kl. V).

Pierwszym zadaniem nowego samorządu będzie wybór opiekuna.

Serdecznie gratulujemy !!!! Życzymy wytrwalości i głów pełnych pomysłów. !!!!!