WYCIECZKA DO SKANSENU W KOLBUSZOWEJ

27 maja 2022 r. uczniowie klasy I, II i III odwiedzili skansen w Kolbuszowej - Krajoznawcze Muzeum Etnograficzne pod gołym niebem, gdzie eksponowane są zabytki budownictwa ludowego oraz sprzęty i narzędzia określonego regionu. Pani przewodnik z wielką pasją opowiadała o życiu chłopów w dawnej wsi.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli wnętrza dawnych chat, ich wyposażenie, poznali działanie wiatraka, czy dawnych rolniczych narzędzi, obejrzeli zabawki, jakich używali ich rówieśnicy w przeszłości.

Dla dzieci, czasy, bez prądu i komputera były mało wyobrażalne.
Oprócz zwiedzania obiektów dziewczynki i chłopcy uczestniczyli w warsztatach garncarskich „Nie święci garnki lepią”. Każdy z uczniów samodzielnie utoczył na kole garncarskim gliniane cudeńko: wazonik, miseczkę.  Zabawa w garncarza sprawiła im dużo radości.
Krajobraz wiejski pełen starych wiatraków, pól, łąk, zwierząt i ogródków kwiatowych oraz wspaniała pogoda sprawiły, że były to niezapomniane chwile.

M.Dz.