W poszukiwaniu pasji – spotkanie autorskie z artystą panem Stanisławem Śliwą

8 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z artystą panem Stanisławem Śliwą ze Strzyżowa. Uczniowie mogli obejrzeć na żywo wystawę  obrazów, rzeźb i wycinanek.

Wysłuchali również opowieści o początkach tworzenia, o inspiracjach, podróżach i wystawach. Pan Stanisław mówił o sobie, że jest twórcą amatorem, który ma silną potrzebę wypowiedzenia się poprzez sztukę, dlatego cały czas tworzy. W jego rzeźbach i obrazach częstym motywem są tematy religijne,
a także pejzaż. Jeden z obrazów przywieziony na spotkanie przedstawia krajobraz z Godowej.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali również kilka autorskich wierszy. Pisanie ich traktuje jako relaks po pracy malarskiej i rzeźbieniu.

Na zakończenie pan Stanisław Śliwa zachęcał uczniów, aby szukali piękna w otaczającym świecie, a przede wszystkim starali się rozwijać swoje pasje. Edukowanie i uwrażliwianie młodzieży jest dla niego pewnego rodzaju misją.

D.M.