Wycieczka do teatru Maska w Rzeszowie

31 marca uczniowie z kl. IV,V,VI i VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Teatru Maska oraz Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Przed spektaklem uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej, podczas której poznali różnorodne konstrukcje lalek  i sposoby wykonywania rekwizytów. Wprowadzeni w klimat teatru dzieci  przeszły  do sali widowiskowej aby obejrzeć spektakl:” Zaginiony świat” na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a.

Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazali, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. W spektaklu wykorzystywane były unikatowe elementy scenografii przygotowane w pracowni teatru, m.in. kilkumetrowej wielkości lalki dinozaurów, które wywołały niezapomniane wrażenia wśród widzów.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej posiłek uczniowie przeszli do Muzeum Dobranocek. Spotkali tutaj Jacka i Agatkę, Kubusia Puchatka, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Rumcajsa, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, Pszczółkę Maję, Wilka i Zająca oraz wiele innych bajkowych postaci.

Zmęczeni, pełni niezapomnianych wrażeń i emocji, wrócili pod budynek naszej szkoły przed godz.15.00, gdzie już czekali rodzice.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ był wyjątkowo udany.

M.Cz.