Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1. listopada nasza szkoła po raz trzynasty przyłączyła się do akcji – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego.

Jak co roku akcję poprzedziły intensywne powtórki tabliczki mnożenia w szkole i w domu.

Piątek był dniem pisemnych egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie z kl. VII: Łucja Borek, Emilia Chmielowska, Amelia Modliszewska i Karol Wójtowicz, a asystentem- Barbara Kłosowicz. Do egzaminu przystąpili uczniowie z kl. III-VIII oraz chętni nauczyciele. Wszyscy, którzy pomyślnie zdali egzamin otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Tego dnia na lekcji matematyki uczniowie utrwalali „tabliczkową wiedzę” podczas gier i zabaw z kartami Grabowskiego.

Gratuluję Mistrzom, dziękuję egzaminatorom i wszystkim uczestnikom!

Więcej informacji o akcji: www.wmtday.org.